آخرین اخبار شرکت‌های‌ تولیدی

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب نخبه اقتصادی جهان اسلام شد

mohammad-reza-dayani---snowa---entekhabgroup

 

محمدرضا دیانی مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب و رئیس مجمع کارآفرینان ایران در هشتمین کنفرانس تجارت و سرمایه‌گذاری جهان اسلام در کوالالامپور پایتخت مالزی به‌عنوان نخبه و شخصیت تأثیرگذار اقتصادی جهان اسلام معرفی شد.

به گزارش ایرنا، آیین گشایش رسمی هشتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت و سرمایه‌گذاری جهان اسلام در مرکز تجارت جهانی پوترای شهر کوالالامپور با حضور مرضیه افخم، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی برگزار شد و در این آیین 8 نخبه اقتصادی جهان اسلام معرفی شدند.

علاوه بر «محمدرضا دیانی» از ایران، «حاجی برکت علی بن ابوبکر» از مالزی، «محمد یونس» از بنگلادش، «کمال نصرالدین مصطفی» از مالزی، «سید صالح الکیومی» از عمان، «نیتین گوئنگا» از مالزی، «غزالی داتو محمد یوسف» از مالزی و «اسماعیل موسی منک» از زیمباوه نخبگان و شخصیت‌های اقتصادی تأثیرگذار جهان اسلام بودند که معرفی شدند.

هشتمین کنفرانس تجارت و سرمایه‌گذاری جهان اسلام فعالیت خود را از روز گذشته با حضور هیئتی از جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب و رئیس مجمع کارآفرینان ایران در سخنانی در این همایش پیشبرد یک اقتصاد با تفکر ناب اسلامی را در گرو گسترش روابط اقتصادی، همکاری‌های اجتماعی و فرهنگی، گردشگری، ارج نهادن به بخش خصوصی و همکاری نخبگان در سطح بین‌المللی دانست.

دیانی پنجمین فعال اقتصادی ایران است که توانسته جایزه نخبگان اقتصادی جهان اسلام سازمان همکاری اسلامی را دریافت کند. در چهار سال گذشته همواره یک ایرانی در بین 10 چهره تأثیرگذار اقتصادی جهان اسلام معرفی‌شده‌اند.

بر این اساس اسدالله عسگراولادی در سال 2013، یونس ژائله سعدآباد، مؤسس و مدیرعامل شرکت شیرین عسل در سال 2014، غلامعلی سلیمانی، مؤسس و مدیرعامل شرکت غذایی سالیکو در سال 2015 و مهدی میریوسفی مدیرعامل ویژه اقتصادی پارس در سال 2016 از ایران جوایز نخبگان اقتصادی جهان اسلام را دریافت کرده‌اند.

این کنفرانس از 8 سال گذشته با همکاری مالی و سازمان همکاری اسلامی در کوالالامپور برگزار می‌شود. هرساله تعداد زیادی از نخبگان و فعالان عرصه‌های مختلف اقتصادی از کشورهای جهان اسلام در این همایش گرد هم می‌آیند و در مورد مدل‌های موفق اقتصادی و راهکارهای افزایش سرمایه‌گذاری بحث و رایزنی می‌کنند.

در این نمایشگاه که در 400 غرفه برپاشده است حدود دو هزار نفر از کشورهای مختلف شرکت دارند.

کشاورزی، بانکداری و امور مالی، ساخت‌وساز، برق و الکترونیک، انرژی و آب و برق، غذا و نوشیدنی، بهداشت و درمان و داروسازی، تحصیلات عالی، خودرو و هواپیما، مراقبت از زیبایی و آرایشی، مد و پوشاک، املاک و سرمایه‌گذاری، فناوری اطلاعات و هتل و مسافرت غرفه‌های مختلف این نمایشگاه را تشکیل می دهند.

این کنفرانس و نمایشگاه تا روز 21 سپتامبر (پنجشنبه هفته جاری) به کار خود ادامه می دهد.

پست های مرتبط

به دست آوردهای گروه صنعتی انتخاب افتخار می کنیم.

newsroom

نظافت یخچال را جدی بگیرید

newsroom

توسعه منابع انسانی اولویت نخست گروه انتخاب است

newsroom

ارسال دیدگاه