برترین ها

فناوری دوو در خدمت چشمان شماست

Deawoo_entekhabgroup

به گزارش مرکز ارتباطات رسانه ای گروه انتخاب، نور آبی که از نمایشگر دستگاه های مختلف ساطع می شود، عاملی کلیدی در خستگی و افزایش فشار در چشم هاست.

بر اساس استاندارد های فیزیولوژیک، چشم های ما به سه رنگ قرمز، سبز و آبی حساس است وهر رنگ توسط سلول های مخصوصی در پشت چشم که به نام گیرنده های مخروطی شناخته می شوند، دریافت می شود.

در میان این سه رنگ، آبی کوتاه‌ترین طول موج را دارد که به معنای انرژی بیشتر آن است البته نور آبی لزوما چیز بدی نیست زیرا این نور نقشی کلیدی در حفظ سلامت انسان ایفا می کند و ریتم شبانه روزی بدن ما را تنظیم می کند که شامل چرخه خواب و بیداری طبیعی ما می شود.

همچنین، نور آبی خلق و خو را بهبود می بخشد و به بهبود عملکرد شناختی و حافظه کمک می کند.

از نظر تئوری، این نور پر انرژی پتانسیل ایجاد آسیب در برخی بافت های چشم را دارد، اما ممکن است درباره شدت این آثار بیش از حد بزرگنمایی شده باشد زیرا در حقیقت مواجهه با نور آبی ساطع شده از نمایشگرهایی که روزانه با آنها سر و کار داریم با قرار گرفتن در معرض نور خورشید قابل مقایسه نیست.

همچنین بر اساس گزارش رسمی آکادمی چشم پزشکی آمریکا، هنوز مدرکی مبنی بر این که قرار گرفتن در معرض نمایشگرها موجب آسیب جدی به چشم می شود، وجود ندارد و اثرات بلند مدت قرار گرفتن در معرض نور آبی هنوز به صورت دقیق توسط دانشمندان مورد بررسی قرار نگرفته است.

در واقع دلیل این که چشم پزشکان درباره آسیب نور آبی به چشم های انسان چندان نگران نیستند، وجود فیلترهای داخلی نور آبی در چشم های انسان است. با ورود نور به چشم، عدسی مقداری از نفوذ نور آبی را مسدود می کند، و شبکیه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به فیلتر نور آبی کمک می کنند. به بیان دیگر، چشم های شما دارای دیوارهای دفاعی طبیعی در برابر این امواج نور هستند که از نظر تئوری مضر در نظر گرفته می شوند.

دوو با اهتمام به نیاز مشتریان خود و در راستای بهبود عملکرد نمایشگر تلویزیون های هوشمند، فیلتر نور آبی را برای نمایشگر های خود طراحی کرده که به کمک فیلترهای داخلی نور آبی در چشم های انسان می‌آید و از آسیب های نور آبی به چشم جلوگیری می‌کند.

با این فناوری که در همه تلوزیون های دوو وجود دارد میزان آسیب نور آبی به چشم در هنگام تماشای فیلم در شب و بازه های زمانی کم نور روز برطرف شده و چشمان مشتریان دوو در فضای تاریک آسیب نمی‌بیند.

 

پست های مرتبط

لباسشویی های اسنوا سری اکتا

newsroom

آزمایشگاه آکوستیک پیشرفته اسنوا

newsroom

ارسال دیدگاه