آخرین اخبار شرکت‌های‌ تولیدی

فرهنگ عاشورا، سرمایه ای است که کشور را اصلاح می کند / باید جلوی تروریست سازمانی و غفلت جمعی را بگیریم

news-entekhabgroup

 

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب گفت:  باید به مسئله قیام عاشورا و حضرت امام حسین (ع) توجه کنیم و از این نهضت نهایت بهره را ببریم تا با اشک و گریه‌ای که در این ایام سوگواری ریخته می‌شود، تنویر افکار و اصلاح واقعی در مسیر فرهنگ عاشورا رخ دهد.

محمدرضا دیانی در اجتماع بزرگ عزاداران حسینی گروه صنعتی انتخاب با بیان اینکه ریشه گریه و عزاداری در عمق تاریخ و خلقت قرار دارد، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که کشور ما دارد، می‌توانیم بگوییم تنها سرمایه‌ای که می‌تواند ایران را اصلاح کند و از معضلات فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی که با آن درگیر است، رهایی بخشد، سرمایه فرهنگ عاشورا و اباعبدالله الحسین (ع) است.

وی با بیان اینکه جامعه امروز دچار غفلت جمعی شده است، اضافه کرد: وقتی نسبت به هم نوعان خود بی‌تفاوت شده‌ایم و در برابر اشتباهاتی که در خانواده و جامعه رخ می‌دهد بی‌تفاوت هستیم، یعنی دچار غفلت جمعی شده‌ایم. وقتی در نظام بانکی کشور بالاترین سودها داده می‌شود و چیزی نمی‌گوییم و در برابر اقتصاد ربوی که موجب شده جامعه دچار فقر و فلاکت شود، سکوت می‌کنیم یعنی دچار غفلت اجتماعی شده‌ایم. اینکه می‌گوییم چرا فقر وجود دارد واضح است چون داریم با این نظام اقتصادی به جنگ خدا می‌رویم.

وی تصریح کرد: با همین عزاداری‌ها و اشک ریختن‌ها می‌توانیم از غفلت جمعی خارج شویم و جامعه را به تعقل برسانیم چراکه در این هنگام است که جامعه آمادگی پذیرش حقایق را پیدا می‌کند و می‌تواند خود را اصلاح کند.

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب در ادامه خاطرنشان کرد: باید به مسئله قیام عاشورا و حضرت امام حسین (ع) توجه کنیم و از این نهضت نهایت بهره را ببریم تا با اشک و گریه‌ای که در این ایام سوگواری ریخته می‌شود، تنویر افکار و اصلاح واقعی در مسیر فرهنگ عاشورا رخ دهد.

دیانی با تأکید بر اینکه باید از احادیث و قرآن در مورد حیات و زندگی بیشترین بهره‌گیری را داشته باشیم، تصریح کرد: از مواردی که ائمه بر آن تأکید داشته‌اند صبر بوده است. انسان صبور دچار سستی نمی‌شود و صابر به افسردگی مبتلا نمی‌گردد. همچنین شکایت به خدا نمی‌برد. باید از این سخنان درس بگیریم و آن را در زندگی فردی و اجتماعی و همچنین شغلی خود لحاظ کنیم.

وی اضافه کرد: اگر انسانی دچار سستی است باید در احوال خود تجدیدنظر کند و نه اینکه سایرین را نیز به وضعیت خود دچار کند. این‌یک گناه نابخشودنی است.

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب به پدیده “تروریست سازمانی” در سازمان های امروزی اشاره کرد و گفت: اینها افرادی هستند که به تخریب فعالیت‌ها می‌پردازند و کارهای مثبتی که در مجموعه انجام می‌شود را زیر سؤال می‌برند. باید این رویه اصلاح شود و چنین افرادی از سازمان بیرون بروند.

وی تصریح کرد: در گروه صنعتی انتخاب یک هدف جمعی و مشترک داریم که باید آن را در نظر بگیریم. اول از همه باید توجه به خدا داشته باشیم و سپس با توجه به اهدافی که در گروه ترسیم شده است، حرکت کنیم.

دیانی با اشاره به برنامه‌های آینده گروه صنعتی انتخاب گفت: باید کیفیت و بهره‌وری را افزایش دهیم. امروز یک عهد و پیمان فراتر از گروه با خدا می‌بندیم و علاوه بر اصلاح رویه خود در زندگی شخصی و اجتماعی تلاش می‌کنیم که در شغل خود نیز به ارتقای کار و کوشش برسیم.

دیانی با بیان اینکه از سه ماه آینده سال جدید کاری مجموعه آغاز می‌شود، افزود: امروز یک عهد و پیمان با خدا می‌بندیم تا انسان واقعی باشیم و حقیقت عبودیت را بیابیم و در راستای خانواده و جامعه خود قدم برداریم. اگر تلاش خود را افزایش ندهیم دچار مرگ خاموش می‌شویم. باید خودمان بخواهیم و با تلاش بسیاری که انجام می‌دهیم به برکت امام حسین (ع) به جایگاه بالاتر برویم.

وی ادامه داد: این روزها شاید دیگر بت‌پرست نداشته باشیم اما خودپرست خیلی داریم که باید بتوانیم این خصلت را از جامعه خود دور کنیم که در این ایام عزاداری با اشک‌هایی که ریخته می‌شود این خصلت را می‌توان از بین برد. امیدوارم فرصت‌ها را دریابیم و دلسوزانه‌تر از قبل به کار بپردازیم.

پست های مرتبط

تجلیل از گروه صنعتی انتخاب به‌عنوان واحد برگزیده استاندارد

newsroom

بازدید دكتر جهانگيري معاون اول رييس جمهور از کارخانه های گروه صنعتی انتخاب

newsroom

استخدام مدیر و کارشناس فروش در گروه صنعتی انتخاب

newsroom

ارسال دیدگاه