آخرین اخبار اخبار گروه برندها

بیانیه رسمی گروه انتخاب درخصوص پرداخت غرامت توسط دولت کره جنوبی

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل گروه انتخاب، پس از پیروزی گروه انتخاب طی روندی رسمی و قانونی در یک مزایده بین المللی درسال ۱۳۸۹ برای خرید شرکت دوو الکترونیکس در مقابل رقبای بین المللی، شرکت های کره ای فروشنده سهام که تحت کنترل دولت کره قرار داشتند، به بهانه های مختلف و تحت فشارهای آمریکا به صورت یک طرفه قرارداد فروش سهام و سرمایه گذاری را فسخ نموده و از بازگرداندن وجوه پرداختی به سرمایه گذار ایرانی سرباز زدند.
لذا از سال ۱۳۹۴ تاکنون، به دور از اقدامات رسانه ای دعاوی متعدد علیه دولت کره به دلیل نقض حقوق سرمایه گذاری در دیوان بین المللی داوری و سپس در دادگاه انگلستان و دیگر کشورها طرح شد و دولت کره نیز محکوم به پرداخت غرامت به طرف ایرانی گردیده است. حال در ادامه روال قانونی این پرونده، روز چهارشنبه (۲۲ دی ۱۴۰۰) براساس اعلام رسمی وزارت امور خارجه کره جنوبی، دفتر کنترل دارایی خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) روز ششم ژانویه یک “مجوز خاص” صادر کرده تا مطابق آن دولت سئول بتواند به سرمایه گذار ایرانی در ارتباط با خریداری شرکت “دوو الکترونیکس” مربوط به سال ۲۰۱۰ غرامت پرداخت نماید.
لازم به توضیح است همچنان روال حقوقی و رسمی این پرونده تا به قطعیت رسیدن نیز تنها از طریق مراجع قانونی پیگیر ی خواهد شد که نتیجه آن به استحضار مردم شریف ایران خواهد رسید.
از سوی دیگر، شایان ذکر است که در سال ۱۳۸۷ هجری شمسی، مجوز استفاده انحصاری از برند دوو کره جنوبی طی یک قرارداد اقتصادی بلندمدت جداگانه به گروه انتخاب اعطا شده و این قرارداد کماکان با تایید مراجع ذی صلاح کشور به قوت خود باقی است.

پست های مرتبط

برند ملی، غم های سیل زدگان را می شوید

newsroom

بازدید جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه کشور از کارخانه های گروه صنعتی انتخاب

newsroom

گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب واحد نمونه صنعت استان اصفهان در سال 1395

newsroom

ارسال دیدگاه