آخرین اخبار شرکت‌های‌ تولیدی

به سمت طراحی و استقرار ساختاری چابک‌تر پیش رفته‌ایم / لزوم حمایت همه همکاران برای تحقق اهداف ساختار جدید

اولین گردهمایی مدیران گروه صنعتی انتخاب در سال 1395 با حضور مدیران ارشد این گروه صنعتی در سالن اجتماعات کوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی انتخاب، در این گردهمایی امین منانی قائم‌مقام گروه صنعتی انتخاب ضمن تبریک سال نو به همه همکاران و مدیران این گروه صنعتی گفت: امیدواریم سال بسیار خوبی همراه با اقدام و عمل طبق بیانات مقام معظم رهبری در پیام آغاز سال، در انتظار همه همکاران و گروه صنعتی انتخاب باشد.

وی به برخی طرح‌های مطرح در سال‌های گذشته که برای ارتقای بهره‌وری صورت گرفت اشاره کرد و اظهار داشت: طبق مسیر حرکت و حجم سرمایه‌گذاری بالایی که در گروه صورت گرفته بود، نیاز به یک جهش بزرگ در فضای بازار و همچنین ظرفیت اسمی و واقعی در تولید و فروش احساس شد که در راستای آن جهش، در آن زمان طرح‌هایی مانند تغییر ساختار، بازآفرینی برند و غیره تعریف شده بود و بر اساس فکری که بر روی تولید و فروش داشتیم، توجیه لازم برای تبدیل ساختار قبلی به ساختار فرآیند محور وجود داشت.

قائم‌مقام مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب به تغییر برخی مؤلفه‌های در فضای اقتصادی کشور و نیاز به برخی تغییرات جدید در ساختارها اشاره کرد و افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد و مشاوره‌های مختلف، به یک ساختار تجمیع شده ، چابک و متمرکز رسیده و پروژه‌ای تحت عنوانOne Company ایجاد شد. یعنی گروه صنعتی انتخاب و مجموعه شرکت‌هایمان در حوزه لوازم خانگی، یک شرکت عملیاتی خواهد شد که رسیدن به این نقطه طی دو فاز صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در فاز اول یک شرکت در بحث تولید، یک شرکت در بحث فروش و یک شرکت در بحث خدمات خواهیم داشت و در فاز دوم، همه این موارد در یک شرکت تجمیع خواهند شد.

منانی به حجم بزرگ پروژه تجمیع اشاره کرد و افزود: خود عمل تجمیع پروژه‌ای با جزئیات کامل است که باید تمامی ابعاد تجمیع تعریف شود، پروژه‌های لازم شاخص گذاری شده و زمان اجرای آن مشخص شود.

وی در زمینه اهداف تغییر ساختار گروه اظهار داشت: ایجاد تمرکز تمامی واحدها در کنار یکدیگر، تمرکز مدیریت و تصمیم‌گیری، وحدت فرماندهی، کاهش هزینه و افزایش راندمان، جلوگیری از کارهای موازی در بخش‌های مختلف از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح محسوب می‌شود.

قائم‌مقام گروه صنعتی انتخاب به اهمیت اجرای صحیح و بدون مشکل ساختار جدید با همکاری و یاری همه کارکنان تأکید کرد و گفت: در ابتدا باید تمام جزئیات این طرح به صورت دقیق تعریف شود، روابط بین بخش‌ها تعیین‌شده و اهداف این طرح مشخص شود و برای تحقق اهداف طرح، همه واحدها در جریان کار قرارگرفته و از اهداف و دلایل اجرای این طرح و روش رسیدن به آن آگاه شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طبیعتاً در چنین ساختاری می‌توان به دنبال کاهش هزینه بود، البته کاهش هزینه به معنای کاهش فعالیت‌های ما در پروژه‌ها، طرح‌ها و کارها نیست بلکه آنچه در صنعت دنیا مرسوم و متداول است، کاهش هزینه در مسیر تحقق افزایش بازدهی، بهره‌وری صورت می‌گیرد.

پست های مرتبط

با Metal Cooling خنک بنوشید

newsroom

تقدیر وزارت ارشاد از اسنوا به‌دلیل همراهی با مردم در بحران کرونا

newsroom

برگزیده شدن 19 نفر از فروشندگان محصولات گروه صنعتی انتخاب

newsroom

ارسال دیدگاه