مسئولیت اجتماعی

افتتاح شعبه جدید مکسا در شهر قم

شعبه جدید موسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان(مکسا) با حضور علماء، پزشکان و چهره‌های فرهنگی در شهر مقدس قم افتتاح شد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل گروه انتخاب، روز جمعه مورخ 26 آذر 1400 مراسم افتتاحیه شعبه جدید موسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان(مکسا) در شهر مقدس قم با حضور حضرت آیت الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسی حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین علی دیانی مدیرعامل بنیاد آلاء، دکتر ابولقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله، دکتر جهانگیری مدیرعامل مکسا، دکتر شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریها وزارت بهداشت و دکتر محمدرضا قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم برگزارشد.

در ابتدای مراسم دکتر ابولقاسمی رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله و ریاست شورای مکسا با عرض خوش آمد و تبریک بابت شعبه جدید موسسه مکسا بیان کرد: مکسا در چند وقت اخیر خدمات زیادی را به بیماران سرطانی ارائه داده و به این امید که خدمات مکسا در تمامی شهرها افزایش پیداکند.

وی افزود: دومین علت مرگ و میر در کشور سرطان است و البته پیشرفت‌های خوبی برای درمان این بیماری صورت گرفته است. سالانه 50 هزار هموطن به علت بیماری سرطان جان خود را از دست می‌دهند که اگر اقدامات پیشگیرانه نظام سلامت به درستی و سر موقع انجام شود تا 30 درصد از آمار فوتی‌ها را کاهش می‌دهد. در جریان درمان بیماری سرطان مشکلاتی اعم از روحی، اقتصادی، جسمی و غیره برای بیمار پیش می‌آید که ارائه خدمات موسسه‌هایی مانند مکسا می‌تواند از بروز آن جلوگیری کند.

دکتر ابولقاسمی بیان کرد: مکسا درنظر دارد که خدمات حمایتی را در حوزه پیشگیری از بیماری سرطان به وجود آورد و در کشور گسترش دهد. مکسا در خدمت مردم است و خدمات خود را در منزل مردم ارائه می‌دهد. امیدواریم که مسئولان شهر مقدس قم از مکسا حمایت کنند تا در سایر شهرها هم از این خدمات استفاده شود.

سپس دکتر جهانگیری با بیان این نکته که می‌خواهیم خدمت خودرا با مهر مادری همراه کنیم، گفت: در بیماری سرطان معضلاتی وجود دارد که اگر از ابتدای بیماری سرطان حضور نداشته باشیم سبب فروپاشی همه جانبه آن فرد می‌شود. مکسا در ابتدای ماموریت خود به کرامت الهی توجه می‌کند و هدف این موسسه برداشتن کارهای بر روی زمین مانده است.

وی توضیح داد: تا امروز بیش از  هزار بیمار تحت پوشش مکسا قرارگرفته‌اند که از نظر ما بسیارکم است و نیاز به افازیش ظرفیت در این موسسه داریم. در همین مدت محدود توانستیم 194 بیمار را در شهرقم تحت پوشش حمایتی خود قراردهیم. از این به بعد می‌خواهیم از ابتدا تشخیص بیماری سرطان درکنار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرارگیریم و هزینه‌هارا کاهش دهیم.

دکتر محمدرضا قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم طی اظهاراتی بیان کرد: زمانی که تاسیس مکسا در شهر مقدس قم مطرح شد، تمام تلاش خودرا انجام دادیم که هرچه سریعتر این مهم شکل گیرد. هنر اطبا و پزشکان متخصص این است که بیماری سرطان را به سرعت تشخیص دهند و مانع از دیر مراجعه کردن بیمار به پزشک متخصص شوند.

پست های مرتبط

رویارویی پژوهشگران جوان با چالش‌های مراقب‌های حمایتی و تسکینی

newsroom

اعطای وام اشتغال به خانوده های بیماران سرطانی

newsroom

همکاری مکسا و بیمارستان مصطفی خمینی

newsroom

ارسال دیدگاه